Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tel. (22) 618 30 50

Ortofan

POLITYKA ZWROTÓW I REKLAMACJE

Szanowny Kliencie,

zanim dokonasz zakupu w naszym sklepie stacjonarnym lub internetowym, zachęcamy Cię do zapoznania się z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej prawem związanym ze zwrotem towarów medycznych.

 

Przedstawione poniżej informacje w klarowny sposób wyjaśniają w jakich przypadkach towar medyczny może zostać zwrócony, a w jakich nie jest to możliwe. Wierzmy, że dzięki pozyskanym informacjom realizacja zwrotów będzie przebiegać jeszcze sprawniej, co przyczyni się do Twojego większego zadowolenia ze współpracy z firmą ORTO-FAN®.  

Z poważaniem!

Michał Zdybel wraz z Zespołem

 

POLITYKA ZWROTÓW zakupionego towaru - co warto wiedzieć?

ORTO-FAN® jest firmą, która współpracuje wyłącznie z przedsiębiorcami oferującymi usługi ortodontyczne. Naszymi klientami nie są osoby fizyczne, nasz asortyment to w znaczącej większości wyroby medyczne.


W związku z tym Klientów nie obowiązuje prawo do 14 dniowego zwrotu towaru bez podania przyczyny. Taka możliwość dotyczy wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc znajduje zastosowanie tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

 

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne (Dz. U. nr 126, poz. 1381 z późn. zm.) produkty lecznicze i wyroby medyczne nie podlegają zwrotowi.

 

Zgodnie z powyższą Ustawą, wyroby medyczne można reklamować tylko i wyłącznie w dwóch przypadkach - jeśli produkt leczniczy lub wyrób medyczny posiada:

  • wadę jakościową ujawnioną i zgłoszoną nie później niż w dniu dostawy.
  • został niewłaściwie wydany (na przykład za niewłaściwą odpłatnością, w innej dawce lub postaci). 

 

Przed przystąpieniem do procesu reklamacji produktów prosimy o zapoznanie się i wypełnienie formularzy reklamacyjnych zgodnie z zaleceniami. 

  • Formularz reklamacyjny na materiały i narzędzia ortodontyczne - POBIERZ
    (nie dot. produktów RMO oraz aparatów elastycznych) ***
  • Formularz reklamacyjny RMO 1 (obowiązkowy) - POBIERZ
  • Formularz reklamacyjny RMO 2 (obowiązkowy) - POBIERZ

 

*** Uszkodzenia mechaniczne aparatów elastycznych nie podlegają reklamacji - w takich przypadkach przysłane aparaty będą odsyłane do nadawcy na jego koszt).

 

WAŻNE:

Produkty reklamowane bez wypełnionych formularzy gwarancyjnych oraz/lub nie zostały poddane sterylizacji będą zwracane do Klienta na jego koszt. 

 

Jeśli pojawią się dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu z naszym Zespołem - chętnie odpowiemy na wszelkie pytanie i wyjaśnimy powstałe wątpliwości.

Na skróty

Szukasz pomocy?
Zapraszamy do kontaktu
tel. (22) 618 30 50

Producenci
Nasi kluczowi partnerzy i dostawcy

Newsletter

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w naszej ofercie oraz promocjami w Twoim regionie.

Kontakt z ORTO-FAN®

ORTO-FAN®
ul. Jagiellońska 66
03-468 Warszawa

pn. - czw. 9.00 - 17.00
pt. 9.00 - 17.00

tel./ fax (22) 818 97 99
tel./ fax (22) 618 30 50

tel.
tel. kom.

Formularz kontaktowy

Facebook

Polub Nas


Copyright 2015  |  Realizacja: MEETMEDIA